HISTORIA FIRMY

timeline_pre_loader

1984 Punkt Wysyłkowy Żywności Dla Diet

Firma nasza powstała w dość trudnym momencie dla polskiego handlu. W tym okresie zdobycie przez matki jakiegokolwiek pożywienia dla dzieci chorych na Celiakię (choroba trzewna) i fenyloketonurię było bardzo trudne, szczególnie w małych miastach. W odpowiedzi na te potrzeby powstał Punkt Wysyłkowy Żywności Dla Diet, który zajmował się sprzedażą detaliczną żywności bezglutenowej,bezbiałkowej i nie zawierającej fenyloalaniny. Firma nasza miała wtedy siedzibę w Koluszkach. Aby dotrzeć do mniejszych miast i wsi dystrybucja odbywała się głównie za pośrednictwem poczty. Dysponowaliśmy wtedy jedynie samochodem towarowo-osobowym marki Nysa a nasza oferta zawierała zaledwie kilkanaście pozycji. Były to głównie mąki, kaszki i cieszące się w tym okresie wielką popularnością sezamki.

1988 Punkt Wysyłkowy pod patronatem ``Fundacji Przekreślony Kłos``

Przez krótki okres Punkt Wysyłkowy działał pod patronatem „Fundacji Przekreślony Kłos”. Rozpoczęła się wtedy działalność informacyjna dla rodziców chorych dzieci. Dostępne były skrypty zapoznające z Celiakią i Fenyloketornurią oraz dietą z nimi związaną. Nasza oferta została poszerzona o szeroką gamę makaronów produkowanych przez Fundację.

1991 Celi-Kol

W tym okresie Polska przeszła zmiany ustrojowe. Aby nadążyć za tymi zmianami nasza firma zmieniła nazwę. Dotychczasowa nazwa była zbyt długa i mało marketingowa. Nowa nazwa utworzona została z dwóch członów:
– pierwszy określał przedmiot działalności a pochodził od nazwy choroby „Celiakia”
– drugi określał lokalizację firmy „Koluszki”
Asortyment rozrastał się i nasza oferta miała wtedy już około 400 pozycji. Niestety stara Nysa musiała „iść na emeryturę” a zastąpiła ją zupełnie nowiusieńka (jednak wcale nie zmniejszą liczbą usterek).

1993 Dia-Cel

Powstanie wielu sklepów z tzw. „zdrową żywnością” spowodowało gwałtowny rozwój naszej hurtowni. Było więcej pracy niż dotychczas. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do Łodzi. W związku z tym nazwa „Celi-Kol” stała się nieaktualna. Nowa nazwa składa się również z dwóch członów:
– pierwszy pochodzi od choroby „Diabetes” (cukrzyca)
– drugi pochodzi od choroby „Celiakia” (choroba trzewna)
Z przeprowadzką związana była również zmiana sposobu dystrybucji. Od tego momentu nastpia sprzedaż wyłącznie podmiotom gospodarczym. Zamówiony towar dostarczany jest bezpośrednio do Klienta lub Klient odbiera go własnym transportem.

2007 Dia-Cel

W tym roku nastąpiła zmiana właściciela firmy.  Firma pozostała w dotychczasowym miejscu, nie zmienił się sposób dystrybucji. Wymianie uległ tabor samochodowy. Znacznie zwiększył się asortyment. W tej chwili liczy ok 1500 pozycji. Firma cały czas się rozwija, nawiązujemy współpracę z nowymi partnerami handlowymi. Zapraszamy do współpracy.